• new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

tym MS WKF2014Ve dnech 10.11.2014 – 15.11.2014 v Praze proběhlo mistrovství světa v kickboxu asociace WKF. Tohoto vrcholného turnaje se zúčastnilo celkem 658 účastníků z 38 zemí světa.  Náš klub celkem na tomto turnaji reprezentovalo 9 našich členů. Náš trenér Vít Masopust zde působil ve funkci reprezentačního trenéra pro polokontaktní disciplíny. Radovan Poláček a Martin Dubovický zde působili jako rozhodčí. Českou republiku reprezentovali Barbra Marešová, Vojtěch Modra, Michal Lupínek a Stanislav Godla. Dále Ázerbajdžán reprezentovali bratři El Jafar a Mahammad Jafar oba se sice kvalifikovali bodovanými turnaji, ale vzhledem tomu, že doposud nemají české občanství, tak jim pořadatelé vyšli vstříc a umožnili jim reprezentovat svou rodnou zemi.

Vojtěch Modra (14 let) startoval ve dvou disciplínách ve váhové kategorii do 55 kg juniorů (13 – 18 let). Nejprve nastoupil do semifinálového boje v disciplíně kicklight, kde změřil své síly s reprezentantem Dánska. Toho jasně na body porazil a čekalo ho finále s Íráncem. Po prvním kole jasně vedl, ale ve druhém bohužel nechal pracovat svého soupeře, který obrátil vítězství na svou stranu. Vojta vybojoval stříbro. Ve druhé kategorii se v semifinále utkal s reprezentantem Irska. Opět se opakoval stejný scénář. Po jasné výhře v prvním kole Vojta ve druhém kole přestal používat kopací techniky a pouze boxoval. Soupeř sice trefoval Vojtův skvělý dvojitý kryt, ale viditelně měl tlak, takže druhé kolo vyhrál. Zápas byl nerozhodně, rozhodovalo druhé kolo. Ir vyhrál, Vojta skončil na třetím místě. Ir poté ve finále porazil Francouze a celou kategorii vyhrál.

Barbora Marešová (17 let) startovala také ve dvou disciplínách ve váhové kategorii juniorek do 59 kg. Nejprve nastoupila proti úřadující mistryní světa z Francie. Francouzka dobře boxovala, ale v kopacích technikách mírně za Barčou zaostávala. Proto po vyrovnaném prvním kole jsme vsadili na jednu kartu a Barča jen Francouzku okopával a z ústupu. Jasně ji překopala, ale rozhodčí bohužel byli jiného názoru a Dali vítezství Francouzce. Ta poté ve finále smetla Španělku a celou kategorii vyhrála.  Barča tedy vybojovala pouze bronz.  Ve druhé disciplíně lightcontactu ve své váze neměla žádnou soupeřku a tak byla přeřazena do vyšší váhy do 63 kg. Zde se v semifinále utkala s reprezentantkou Slovenska. Slovenka byla téměř o hlavu vyšší. První kola Barča jasně vyhrála. Ve druhém kole Slovenka zabrala, ale přesto vyrovnané kolo. Podle mě naše jasná výhra. Opět chyba rozhodčí zvedl ruku naší soupeřce. Ta opět celou kategorii vyhrála.  Barča tedy opět prohrála s pozdější vítězkou a brala pouze bronz.

El Jafar (12 let) startoval také ve dvou disciplínách ve váhové kategorii dětí do 13. Let. V první disciplíně kicklight postoupil až do finále, kde se utkal s českým reprezentantem a úřadujícím mistrem světa Lukášem Hudlerem. Přesto, že bojoval a nic svému soupeři nedal zadarmo, tak jasně prohrál na body a vybojoval stříbrnou medaili. Ve druhé disciplíně lightcontact již v semifinále narazil na rumunského bojovníka, se kterým po vyrovnaném zápase prohrál na body. V této disciplíně bral tedy bronz.

Mahammad Jafar (15 let) startoval ve dvou disciplínách kategorie juniorů do 51 kg. V první disciplíně kicklight se ve čtvrtfinále utkal s českým reprezentantem Františkem Potužákem. Po velmi pohledném a vyrovnaném boji bohužel Miky prohrál 1:2 na body a skončil bez medaile.  Potužák poté jasně celou kategorii vyhrál. Ve druhé disciplíně lightcontact se v semifinále utkal s Rumunem. Ve velmi vypjatém a technicky zdařilém výkonu z obou stran jsem opět viděl jasnou výhru v náš prospěch. Verdikt mezinárodních rozhodčích včetně rumunského však zněl 2:1 pro Rumuna. Nezbylo nic než pogratulovat soupeři a vypít si hořký nápoj zklamání až do dna. Přesto musím Mikyho pochválit udělal obrovský kus práce a v příštím roce se s ním už bezpochyby musí počítat na nejvyšší příčky. Zaslouženě tedy vybojoval bronzovou medaili.

Michal Lupínek (22 let) zkušený bojovník startoval naposledy v této asociaci a tak chtěl navázat na své vítezství na loňském mistrovství Evropy. Startoval tedy opět ve dvou disciplínách mužů do 86 kg. V plnokontaktní disciplíně lowkick se v semifinále utkal s reprezentantem Slovenska.  Michal svého soupeře jasně překopával, ten sázel pouze na jeden silný úder, ale kombinace žádná. První kolo bylo jasně pro nás, druhé kolo už Slovák začal i kopat, ale přesto jsme byli aktivnější. Verdikt rozhodčích zněl – nerozhodně. Třetí kolo jsme si už nechtěli naběhnout, tak Michal boxoval jen z ústupu. Slovák měl sice tlak, ale dvakrát trefil hákem jinak nic. Michal oproti tomu několikrát přesně trefil tvrdými kopy. Verdikt rozhodčích zněl třetí kolo pro Slováka.  Třetí kolo rozhodlo, Slovák vítězí, Michal končí na třetím místě. Další prohra o bod, nemám slova….

Ve druhé polokontaktní disciplíně kicklight se Michal utkal ve finále s dalším českým reprezentantem Adamem Kavanem. Obě kola vyrovnaný výkon z obou stran. Bylo vidět, že se oba znají a jsou z jednoho týmu. Ani jeden z nich neměl potřebnou dravost, aby toho druhého přejel. Po na můj vkus příliš gentlemanském výkonu dal jeden rozhodčí výhru nám, druhý Adamovi. Třetí dal remízu. Nerozhodný výsledek byl po dlouhé poradě rozhodčích změněn na výhru pro našeho soupeře 2:1 na body.

Stanislav Godla (37 let) jako nezkušenější bojovník celého našeho klubu se nenechal nikoho na pochybách a opět zazářil. Jeho samotný start na MS byl ohrožen, neboť před 8. týdny utrpěl zlomeninu lícní kosti. Vzhledem k tomu, že mu přesně před začátkem turnaje končila rekonvalescence, tak jsme se rozhodli, že nebude startovat v plnokontaktních disciplínách, ale „pouze“ v těch polokontaktních. Startoval tedy v kategorii mužů do 91 kg. V disciplíně kicklight nastoupil do finále, kde jasně porazil na body dalšího českého reprezentanta Jana Marhana. Vybojoval tak pro náš tým první zlatou medaili. Ve druhé disciplíně lightcontact se v semifinále utkal s reprezentantem Německa, toho jasně v prvním kole porazil na body. Ve druhém kole potvrdil svou převahu, když 20s před koncem přesným kopem poslal k zemi. Ve finále se o druhý titul opět utkal s Janem Marhanem. Toho jasně porazil 3:0 na body a vybojoval druhou zlatou medaili. Stal se tak neúspěšnějším reprezentantem naší země.

Členové našeho klubu, tak na tomto vrcholném turnaji vybojovali celkem  2 tituly mistra světa, 3 x vícemistra světa a 6 x bronz.