• new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

CzechOpen2015 2Dne 17.10.2015 se v Pražské sportovní hale Sparta Podvinný mlýn konal mezinárodní turnaj v kickboxu polokontaktních disciplín v názvem Czech Open 2015. Mezi více než 500 účastníky z 10. evropských zemí, měl zdařilé zastoupení i náš klub. Bohužel se nemohl zúčastnit Stanislav Godla, neboť příští sobotu odlétá na MS WAKO do Srbska a nechtěli jsme riskovat případné zranění. Působil zde tedy společně s Michaelm Robouským jako rozhodčí. Ze stejného důvodu jako Standa se turnaje neúčastnil ani Vojta Modra a Barča Marešová, kteří o týden později budou naši zem reprezentovat na MS juniorů ve španělsku. Zbytek závodního týmu odstranilo ze hry zranění nebo nemoc.

Jako první nás reprezentoval El "koulas" Jafar (12 let) v kategorii lightcontact mladších žáků do 32 kg. Nejprve ve čtvrfinále změřil síly s Matějem Vlasákem z Orient fighting klubu. Ve velmi pohledném a vypjatém zápase El dokázal zvítězit těsně 2:1 na body. V dalším již semifinálovém  zápase se utkal s Vojtěchem Tomanem z Hammersgymu Běhařov. V opět velmi pohledném a vypjatém zápase El bohužel těsně o bod prohrál 1:2. Vybojoval tak zasloužené třetí místo.

Druhým bojovníkem byl Antonín Lupínek (14 let). Ten soutěžil v kategorii lightcontact starších žáků do 47 kg. ve čtvrtfinále se utkal s Viktorem Žílou s klubu Kick wolf team Havířov. V zápase jsme od začátku tahali za kratší konec a byť Tonda bojoval na svého soupeře nestačil. Skončil tak na děleném 5-8 místě. Přesto jej musím pochválit, neboť poprvé bojoval od začátku do konce a předvedl, že bude pokračovat ve šlépějích svého staršího bratra.

Po několika měsíční pauze se na soutěžní tatami vrátil Michal Lupínek (23 let). Ten se nejprve představil v kategorii kicklight mužů do 94 kg. Zde se v semifinále utkal s Robertem Šmídem s klubu SKS Aréna Kladno. Toho jasně porazil na body a postoupil do finálového boje, kde se utkal s Františkem Stráníkem z kluibu Falcon Vysoké Mýto. Toho opět jasně porazil na body a v celé kategorii zaslouženě zvítězil. V další kategorii kicklight mužů do 89 kg se nejprve v semifinále utkal s Markem Hejnou s Mlékojedského klubu. Toho opět jasně porazil a ve finále již na nás čekal vícemistr světa v této disciplíně Jan Marhan z našeho spřáteleného klubu Milda Tým z Krásné Lípy. Finále nepřineslo žádné překvapení. Michal opět svého soupeře, stejně jako toho předešlého, porazil rozdílem třídy téměř o dvacet bodů a jasně celou kategorii vyhrál.