• new-schejbal-02
  • nslide03
  • nslide04
  • nslide02

MCR 2017Ve dnech 16.6. - 18.6.2017 proběhlo v Pražské Aréně Sparta Podviný mlýn tradiční Mistrovství České republiky ve všech diciplínách kickboxu. V turnaji měli kromě naší republiky také zastoupení země jako Polsko, Rakousko, Německo, Slovensko, Chorvatsko a Maďarsko. Zúčastnilo se jej celkem 283 bojovníků z 85 klubů z 8 zemí, kteří změřili své síly v celkem 481 startech. Po pátečních registracích, váženích a lékařských prohlídkách byly v sobotu 17.6.2017 na programu styly MMA a K1. V disciplíně K1 měl náš klub zastoupení v Jakubovi Lomičovi (24 let) z tréninkové skupiny trenéra Miloslava Schejbala  ml. Ten startoval v kategorii K1 mužů do 63,5 kg, kde při své velké premiéře na tak velkém turnaji dokázal vybojovat bronzovou medaili. V neděli 18.6.2017 pak dokázal ještě vybojovat bronzovou medaili i ve stylu lowkick a završil tak dalším cenným kovem svou úspěšnou premiéru na MČR. Jak jsem již předeslal v neděli byly na programu plnokontaktní disciplíny lowkick a fullcontact a polokontaktní disciplíny pointfighting, lightcontact a kicklight. V těchto stylech náš klub reprezentovalo celkem 7 bojovníků z tréninkové skupiny reprezentačního trenéra Víta Masopusta. V plno-kontaktní disciplíně kicbox lowkick juniorů do 60 kg nás reprezentoval  Mahammad Jafar (17 let), který volným losem postoupil do semifinále, kde mu pro zranění z předešlého boje odmítl nastoupit reprezentant Polska. Ve finále si pak během 40 s poradit se zkušeným  Miroslavem Godžou s Rožnova p. Radhoštěm a jasně vybojoval svůj první titul mistra ČR. Po úspěšném startu na ME přidal další důležitý úspěch. Ve druhé plno-kontaktní disciplíně fullcontact juniorů do 57 kg nás reprezentoval Filip Kafka (16 let), který potkal přemožitele až ve finále, kde 1:2 na body prohrál s Janem Kováříkem z Chodova. Vybojoval tak stříbro. Filip dále startoval i v polo-kontaktní disciplíně kicklight juniorů do 57 kg, kde bez problému prošel přes čtvrfinále i semifinále, ale ve finále po tříkolové bitvě prohrál 0:3 na body s již zmiňovaným Miroslavem Godžou. I v této disciplíně také vybojoval stříbro.  Lenka Masopustová (14 let) opět zářila. I jako čerstvá mistryně Evropy nebyla ve svých kategoriích vůbec favoritkou. Nejprve startovala v disciplíně lightcontact st. žákyň nad 65 kg, kde postoupila až do finále, kde porazila těsným bodovým výsledkem úřadující mistryni ČR v této disciplíně, zkušenou Elišku Balcarovou z Teplic. Vybojovala tak titul mistryně ČR. Ve druhé disciplíně kicklight  st. žákyň do 65 kg nejprve ve vyrovnaném semifinálovém zápase porazila Věru Liszokovou z TCB Slaný a poté ve finále porazila jasně na body neskutečně tvrdou Alexandru Sotonovou z Děčína. Oba zápasy byly velmi těžké, ale Lenča je zvládla na jedničku a vybojovala druhý titul mistryně ČR.

El Jafar (14 let) startoval ve čtyřech disciplínách starších žáků do 42 kg. V první plno-kontaktní disciplíně fullcontact vybojoval stříbro, když prohrál až ve finále s reprezentantem Chorvatska. V dalších již polo - kontaktní ch disciplínách byl stejně úspěšný. V lightcontactu prohrál též až ve finále, kde podlehl  reprezentantovi Polska. V kicklightu prošel hladce přes čtvrtfinále, ale v semifinále prohrál s reprezentantem Slovenska. V disciplíně pointfighting prohrál také až ve finále s reprezentantem Chorvatska. Vybojoval celkem 3 x stříbro a 1 x bronz. Pavel Hon (7 let) startoval pouze v jedné disciplíně kicklight mladších žáků do 28 kg. V semifinále se utkal s reprezentantem Běloruska, se kterým předvedl parádní výkon. Na konci u dvou rozhodčích byla remíza a jeden rozhodčí rozhodl o jeden bod pro našeho soupeře. Pavlik tak vybojoval parádní bronzovou medaili. Patrik Janouch (18 let) posledním rokem startoval v juniorské kategorii do 84 kg, proto jsme si od tohoto mistrovství hodně slibovali. Nakonec v disciplíně kicklight skončil na 4. místě a v disciplíně lightcontact vybojoval bronz, což bylo daleko za očekáváním. Alexander Moravec (16 let) poprvé startoval na MČR a hned po dvou zápasech zdárně vybojoval bronzovou medaili v disciplíně lightcontact juniorů do 63 kg. V druhé disciplíně kicklight juniorů do 63 kg skončil na čtvrtém místě. Určitě se v tak velké konkurenci neztratil a jeho výkony jsou příslibem do budoucna.

Nesmím opomenout na dobrou práci našich rozhodčích Stanislava Godly a Dominika Mareše a také na Michala Robouského, který zdárně plnil roli asistenta trenéra.  Všem našim borcům a trenérům gratuluji k dosaženým úspěchům.

Bodované výsledky:  3 x zlato, 5 x stříbro, 6 x bronz

Mahammad Jafar (17 let)  - 1. místo lowkick junioři 60 kg, Lenka Masopustová (14 let)  - 1. místo lightcontact st. žákyně nad 65 kg, 1. místo kicklight st. žákyně do 65 kg, Filip Kafka (16 let) - 2. místo fullcontact junioři 57 kg, 2. místo kicklight junioři 57 kg, Patrik Janouch  - 3. místo lightcontact junioři 84 kg, El Jafar - 2. místo fullcontact st. žáci 42 kg, 2. místo pointfighting st. žáci 42 kg, 2. místo lightcontact st. žáci 42 kg, 3. místo kicklight st. žáci 42 kg, Pavel Hon (7 let) - 3. místo kicklight ml. žáci 28 kg, Jakub Lomič (24 let) - 3. místo  K1 muži 63,5 kg, 3. místo lowkick muži 63,5 kg.